Aleksandra Torbica počasni profesor University of Commerce, Harbin China

Dr. Na Zhang, vanredni profesor i Prof. Yanguo Shi, dekan School of Food Engineering, University of Commerce, Harbin China pozvali su našu koleginicu dr Aleksandru Torbicu, naučnog savetnika u posetu njihovom Univerzitetu tokom oktobra 2017. godine. Tom prilikom je dr Aleksandra Torbica održala skup predavanja iz oblasti “Advanced Food Chemistry” za student master studija, a iz oblasti “Advances in Protein and Sugar Chemistry” za student doktorskih studija. Nakon održanog Academic Reporta za profesore istog fakulteta, uručen joj je setifikat počasnog profesora ovog Univerziteta.

U okviru konkursa za sufinansiranje naučnoistraživačkih i razvojnih projekata između Republike Srbije i Narodne Republike Kine za period 2017 – 2019. godine dr Aleksandra Torbica I dr Na Zhang podnele su prijavu predloga zajedničkog projekta.