Završna radionica u okviru projekta DEStiny „ Zelene ekstrakcione tehnike za inovativne prehrambene proizvode“

Završna radionica u okviru projekta DEStiny, održana 16.05.2022. godine, okupila je predstavike naučne zajednice iz naše zemlje i regiona u cilju kritičkog sagledavanja potencijala zelenih načina ekstrakcije za održive i ekološki prihvatljive namene.

Osim predstavnika novosadskog univerziteta, sa Poljoprivrednog, Tehnološkog, i Medicinskog fakulteta, Fakulteta tehničkih nauka i FINS-a,  radionici su prisustvovali i kolege sa Tehnološkog fakulteta u Leskovcu, Univerziteta primenjenih nauka u Karlovcu (Hrvatska), Univerziteta sever iz Koprivnice (Hrvatska) i Fakulteta za prehrambenu tehnologiju i biotehnologiju Univerziteta u Zagrebu (Hrvatska).

Radionica je organizovana uz primenu savremenih metoda ko-kreacije koje su omogućile učesnicima da definišu pravce buduće saradnje i komercijalizacije naučnih rezultata u oblasti zelenih tehnologija. Radionicu je moderirao prof. dr Petar Vrgović sa Fakulteta tehničkih nauka Univerziteta u Novom Sadu.

Atmosfera sa radionice: