EKSTRUDIRANJE U PROIZVODNJI HRANE ZA ŽIVOTINJE

OPIS

Monografija „Ekstrudiranje u proizvodnji hrane za životinje“ nastala je kao rezultat dugogodišnjih ispitivanja primene postupka ekstruzije u proizvodnji hrane za životinje, sa akcentom na tehnologiju proizvodnje, nutritivnu vrednost, higijensku ispravnost, fizičko-hemijske karakteristike hrane i hraniva pre i nakon ekstrudiranja, kao i kvalitet mesa životinja hranjenih ekstrudiranom hranom. Autori se iskreno nadaju da će Monografija doprineti obogaćenju naučno-stručne literature iz oblasti proizvodnje hrane za životinje primenom termičkih tretmana, a svoju praktičnu primenu imaće u industriji hrane za životinje, kao i na fakultetima, institutima i nizu naučnoistraživačkih organizacija koje se bave izučavanjem ishrane domaćih životinja i proizvodnje hrane za životinje.

Cena knjige: