FINS od velikog značaja za proizvodnju hrane

Potpredsednik Pokrajinske vlade Đorđe Milićević i Pokrajinski sekretar za visoko obrazovanje i naučnoistraživačku delatnost Prof dr Zoran Milošević, 28. decembra 2017. godine su posetili Naučni institut za prehrambene tehnologije u Novom Sadu (FINS). Tom prilikom gosti su obišli laboratorije i pilot postrojenja FINS-a i rukovodstvom održali radni sastanak. Uvaženi gosti su posebno istakli značaj Instituta u lancu proizvodnje hrane i njene bezbednosti za ljudsku ishranu, kao i u kontroli i proizvodnji hrane za životinje. Direktor Instituta dr Olivera Đuragić posebno se zahvalila na podršci i saradnji, i istakla da je cilj Instituta da rezultate svojih istraživanja valorizuje kroz saradnju sa privredom. Više o ovoj vesti možete pročitati na zvaničnom sajtu Pokrajinskog sekretarijata za visoko obrazovanje i naučnoistraživačku delatnost.