FORKITS projekat – Realizovana studijska poseta

U periodu od 20. do 22. septembra 2022. godine, u okviru FORKITS projekta istraživači iz UniSMART-Fondacije Univerziteta u Padovi, Italija su posetili Naučni institut za prehrambene tehnologije u Novom Sadu. Rukovodioci istraživačkih centara FINS-a i rukovodioci projekata su predstavili aktuelan istraživački rad. Tokom posete UniSMART-Fondacija je istraživačima iz partnerske institucije i učesnicima projekta predstavila znanja i iskustva u oblasti transfera tehnologije, obrazovanja i valorizacije intelektualne svojine. Realizovana je poseta lokalnim inovativnim kompanijama kao što su: Green House Food DOO, Baby Food Factory i Vinarija Deurić. Potpisan je ugovor o budućoj saradnji koji uključuje potencijalne zajedničke aktivnosti i događaje.