Studijska poseta po projektu bilateralne saradnje pod nazivom DEVELOPMENT OF NOVEL FUNCTIONAL NON – DAIRY BEVERAGES

Studijska poseta istraživača sa FINS-a je organizovana u periodu od  07. do 12. novembra 2022. godine u cilju realizacije zadataka po projektu bilateralne saradnje pod nazivom DEVELOPMENT OF NOVEL FUNCTIONAL NON – DAIRY BEVERAGES u saradnji sa Federal College and Research Institute for Viticulture and Pomology, Klosterneuburg u Austriji. Tokom boravka organizovana je poseta laboratorija, pilot postrojenja, kao i sastanci oko radnih paketa sa predstavnicima različitih departmana u okviru Instituta, kao i sa predstavnicima industrije koji se bave proizvodnjom sokova (od većih proizvođača u regionu – Gruber’s Fruchtsaft).